SUSIPAŽINKIME

SUŽINOKITE DAUGIAU

   BASTURMA – mūsų įmonės pasididžiavimu ir laikytina būtent vytinta jautiena „Basturma”, kuri yra ypatingas bei išskirtinis produktas ne tik savo skoniu, aromatu, vartojimo tradicijomis ir būdais, bet ir kilmės istorija, kuri siekia net 95-45 m. pr. Kr., kuomet Armėniją valdė galingas karalius TIGRAN MEC. Jis išplėtė savo valdas nuo Juodosios iki Viduržemio jūros. Vystėsi amatai, kilo krašto kultūra. Karavanų virtinės iš Armėnijos keliavo į tolimiausius kraštus. Armėnų pirkliai prekiavo net su Kinija ir Indija. Alinančios kelionės trukdavo mėnesių mėnesius.

   Visokio maisto galėdavo jie pasiimti su savimi, tačiau mėsos – ne. Ji sugesdavo ir porai dienų nepraėjus. Tuomet ir atsirado mėsos vytinimo technologija – sūdymas, o po to džiovinimas. Taip paruošta ji ne tik nesugesdavo ilgų kelionių metu, bet ir stebindavo savo skoniu tolimiausių kraštų gyventojus. O šį valgį armėnai vadina „Basturma”.
Taip suvienijus ilgametę lietuvių tautos mėsos perdirbimo, paruošimo patirtį su kitų kraštų (Kaukazo, Azijos) maisto produktų gamybos tūkstantmetėmis tradicijomis bei „apjungus” kitas pajėgas, Lietuvos rinkai galėjome pateikti ir išpopuliarinti iki tol nedaugeliui žinomą delikatesinį produktą, kurį šiuo metu galima nesunkiai rasti didžiuosiuose RIMI, IKI, MAXIMA ir kt., mažesniuose, prekybos centruose. Džiugina tai, kad vartotojai supranta ir tinkamai įvertina vytintos mėsos teikiamą nauda, ir būtent apie vytintą jautieną „Basturma” atsiliepia ne vien tik teigiamai, bet, galima išdrįsti pasakyti, net ir pagarbiai. Tai rodo taip pat ir didėjantys pardavimai. Būtina pažymėti tai, kad pristatomas produktas per kelis pastaruosius metus buvo ir vis dar yra nuolat tobulinamas. Be abejonės, čia (tiek gerinant pačio produkto savybes, tiek ir prekinę išvaizdą, dizainą, įpakavimą, keičiant išfasavimą) neišvengiamai tenka pasitelkti bei naudoti inovacijas (pvz., modernesni žaliavinės mėsos perdirbimo būdai bei įrenginiai, kitos įpakavimo medžiagos). Taip bandoma jį padaryti kaip galima patrauklesnį ne tik vietos vartotojui, bet ir sudominti užsienio šalių prekybos tinklus, kurie savo ruožtu galėtų pateikti šį gaminį saviems klientams. Todėl šiomis dienomis intensyviai dirbama ieškant naujų realizavimo rinkų užsienyje, nes manome, kad pristatomas produktas galėtų konkuruoti su tuos pačius poreikius tenkinančiais užsienio gaminiais.

   Žinia, kad pagrindinis „Basturma” komponentas yra jautiena. Tai vienas iš produktų, iš kurio gauname nepakeičiamų aminorūgščių, B grupės vitaminų, dalį riebaluose tirpių vitaminų, nemažai mikroelementų. Mėsa yra taip pat lengvai pasisavinamos geležies šaltinis. Gamyboje naudojama tik tam tikra – jautienos vidurinė kumpinė – mėsos dalis. Kitas ne ką mažiau svarbus komponentas yra prieskonių mišinys (taip vadinamas „čamanas”), kuriuo rankomis tepamas kiekvienas jautienos gabalas. „Čamanas“ susideda iš įvairiausių prieskonių, tarp kurių yra ir išaugusių Kaukazo kalnuose. Būtent dėl „čamano“ (o taip pat dėl ypatingos gamybos technologijos) vytinta jautiena „Basturma“ yra išskirtinis ir nepakartojamas, daugumos pripažįstamas kaip delikatesinis, produktas. „Čamane“ esantis česnakas bei kai kurie kiti prieskoniai turi antibakterinių ir priešvirusinių veikimo savybių. Be to, tiems, kurie skaičiuoja kalorijas arba vengia riebaus maisto, mūsų gaminama „Basturma“ tinka idealiai, kadangi šioje mėsoje yra minimalus riebalų kiekis. Paminėtina ir tai, kad vytinta jautiena „Basturma“ beveik nepraranda vitaminų, mineralinių ir kitų naudingų medžiagų, nes gamybos procese naudojamos žemos temperatūros.
Nors vytinta jautiena „Basturma“ skaičiuoja tūkstančius metų, tačiau gamybos principas išliko beveik nepakitęs. Čia ir dabar naudojama labai daug rankų darbo. O kaip žinoma, žmogaus rankų šiluma kiekvienam daiktui suteikia ypatingos energijos ir išskirtinumo. Ypač jei tai daroma su meile.

   Taip ir yra gaminama mūsų „Basturma“. Mes nenaudojame įrengimų, skirtų masinei gamybai, nes basturmos gamybos procesas dėl to ir yra savitas, kad kiekvienas aukščiausios kokybės mėsos gabaliukas apdirbamas tiktai rankomis. Tai – rankų darbą – tikrai puikiai atspindi galutinio produkto kokybė, skonis, aromatas ir t.t. Gaminant vytintą jautieną „Basturma“ taip pat reikalinga nemažai kantrybės, kadangi visas gamybos procesas užtrunka net iki 3 mėn. Viskas prasideda nuo kruopštaus mėsos atrinkimo, paskui seka sūdymas, brandinimas, prieskonių įtrynimas ir galiausiai vytinimas „Basturma” rekomenduojama ragauti su alumi, brendžiu, konjaku. Tačiau kiekvienas šį delikatesinį produktą virtuvėje gali panaudoti pagal savo skonį, fantaziją, išradingumą.

   UAB „Armeni” – vienintelė Lietuvoje pagal armėnišką technologiją gamina įvairius delikatesinius vytintos mėsos gaminius. Įmonė įkurta 2006 m., ir nuo to laiko daug pasiekė: išplėstas ir nuolat tobulinamas ir atnaujinamas asortimentas, įkurta moderni, šiuolaikiška, visus standartus atitinkanti mėsos perdirbimo įmonė, kryptingai plečiama realizacijos rinka; gaminiai nuolat įvertinami įvairiose parodose, konkursuose ir kt. renginiuose. Kodėl žmonės renkasi mūsų gaminius? 

  • Aukščiausios kokybės delikatesiniai gaminiai;
  • Išskirtinis, ypatingas, gurmaniškas skonis ir aromatas;
  • Unikali ir originali UAB „Armeni” gamybos technologija;
  • Kruopščiai atrenkamos aukščiausios kokybės žaliavos;
  • Lengva transportuoti ir laikyti, nereikia ypatingų sąlygų;
  • Gamybos procese naudojamos žemos temperatūros, todėl gaminiai beveik nepraranda vitaminų, mineralinių ir kitų naudingų medžiagų;
  • Ilgas vartojimo terminas;
  • Rankų darbo.